Sakarya Adapazarı Petek Temizleme

Petek Temizleme

Petek temizleme, belirli bir zamanda kombilerin petek kanallarında oluşan çamur, kireç ve aşınmadan kaynaklı tortuların makine ve kimyasal temizlik araçları yardımıyla kombiden arındırılması işlemine denir. Bu işlem sayesinde kombi sistemi içerisindeki suyun akış dengesi ve düzeni kolaylaşır, kombinizin verimli performans göstermesi sağlanmış olur. Bununla birlikte temiz bir sistemle çalışan kombiler, önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlayarak ekonomik olarak da verimli bir performans ortaya koyar. Petek temizleme işleminin profesyonel hizmet sunan teknik servisler tarafından gerçekleştirilmesi, sistemin tam olarak temizlenebilmesi açısından çok önemlidir. Sakarya Kombi Servisi, petek temizliği konusunda uzman ekibi ve teçhizatıyla size profesyonel bir hizmet sunar. Düzenli petek temizliği yaptırmanız çok önemlidir.

Çünkü temiz bir sistemde ısı peteklere daha hızlı ve eşit bir şekilde dağılır. Böylece daha düşük enerji ile hem fatura konusunda ekonomik bir sonuç elde edersiniz hem de kombinizi daha uzun ömürlü hale getirebilirsiniz. Petek bakımı ayrıca tesisatınızın da ömrünü uzatır. İşlem sırasında peteklerin içerisinde dolaşan koruyucu kimyasal, iç yüzeyi paslanmaya karşı korur ve peteklerde tortu birikimini en aza indirir.

Sakarya Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Sakarya Kombi Servisi, uzman kadrosu ve profesyonel ekipmanlarıyla gerçekleştirdiği petek temizliği işlemini oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirirek yükünüzü hafifletir. Petek temizleme işlemi kombiden ya da makine aracılığıyla iki farklı şekilde gerçekleştirilebilir. Kombinizden petek temizliği yapılması için öncelikle kombiye giren su ve radyatör vanalarının kapatılması unutulmamalıdır. Sadece temizlenecek olan peteğin vanalarının açık bırakılması gerekir. Gerekli kontroller sağlandıktan sonra petek, tuvalet ya da banyo giderine bir hortumla bağlanarak temizlik işlemine hazır hale getirilir. Kombiden su boşaltılarak petekte bulunan bütün kirli su, giderler aracılığıyla dışarı aktarılır. Kirli suyun tamamen boşaldığına emin olunduktan sonra petek temizleme sıvısının kombiye boşaltılması gerekir. Kombi çalıştırılarak sıvının peteğe nüfuz etmesi sağlanır. Son olarak da giderlerdeki pis su dışarı alınarak kombi çalışabilir hale getirilebilir.

Makine aracılığıyla gerçekleştirilen temizlik işleminde ise ilk olarak suyun dolaşımını engellemek için peteklerin akım anahtarı kapatılmalıdır. Cihazın bir hortumu peteğin giriş vanasına, diğer ucu ise makineye bağlanır. Çıkış vanasına bağlanan hortumun öbür ucu da banyo ya da tuvalet giderine konulur ve çeşmeden makineye su verilir. Makine çalıştırılır ve peteğe tazyikli su göndermesi sağlanır. Tazyikli su peteğin içine doğru ilerlerken hava akımı nedeniyle basınç oluşturur ve iç yüzeydeki kirleri yüzeyden söker. Bu işlem gidere akan suyun temiz bir görünüm kazanmasına kadar devam ettirilir ve su berrak hale geldiğinde işlem tamamlanır.

Petek temizleme ilacını peteğin ısıtma sistemine göndermek ise işlemin son adımıdır. Bu ilacın kullanım amacı, kombinin eşanjöründeki kireçlenmeyi engellemek ve enerji tasarrufu sağlamaktır. Ayrıca peteklerin korozyon direnci de bu ilaç sayesinde arttırılabilir.

Sakarya Petek Temizleme Fiyatlandırma

Petek temizleme işleminin fiyatını belirleyen bazı faktörler vardır. Temizlenecek petek sayısı, bu peteklerin boy ve derinlik ölçüleri, peteklerin maddesi petek temizleme işleminin fiyatını belirleyen detaylardır. Sakarya Kombi Servisi, kaliteli ve profesyonel ekibiyle sağladığı nitelikli hizmeti en uygun fiyatlar ile siz değerli müşterilerine sunar. Bütçe dostu hizmet sayesinde kombinizi ve doğal gaz peteklerinizi uzun ömürlü bir şekilde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bu işlem, faturalarınıza da olumlu yansıdığı için bütçe olarak oldukça avantajlı bir hizmettir. Sakarya Kombi Servisi, bütün işlemleri faturalı bir şekilde gerçekleştirerek yasal ve şeffaf bir çalışma anlayışı ile hizmet eder. Sakarya Kombi Servisi’nin ayrıcalıklı hizmetlerinden yararlanmak ve en profesyonel hizmeti en makul fiyatlarla almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Servis Kaydı Oluşturun!

Sakarya Adapazarı bölgesi Petek Temizleme işlemleri için servis kaydı oluşturun.

    Kombi Servis Hizmeti için Size bir Telefon kadar Yakınız!